Riwiera Tesalska

Opis oferty

Grecja zachwyca malowniczym krajobrazem, wyjątkowym klimatem, wspaniałą kuchnią, niezwykłą gościnnością i panującą cały rok wakacyjną atmosferą. Zapraszamy do małej miejscowości Nea Anchialos położonej nad Morzem Egejskim w Grecji wschodniej na Riwierze Tesalskiej nad Zatoką Pagasyjską.

TERMINY:

18 – 29 sierpień 2024

NOCLEGI:

Hotel Tokalis  Diamantopoulou 1, PC 37400 Nea Anchialos Volos

Hotel jest położony nad Morzem Egejskim centralnie przy samej plaży. Plaża to ciemny piasek powulkaniczny (Zatoka Pagasytyjska ma tę specyfikę) i ma on, jak też i sama woda, oprócz urokliwości, właściwości terapeutyczne dla osób zmagającymi się z  problemami dermatologicznymi,  gośćcem, reumatyzmem.

Na plaży funkcjonuje bar, restauracja plażowa należąca do hotelu, gdzie dostępne jest menu w języku polskim.

Do dyspozycji gości są leżaki, parasole, basen ( na dachu hotelu). Jest też możliwość skorzystania z sauny oraz łaźni tureckiej. Hotel jest bardzo czysty, przejrzysty, rodzinny, o gości dba obsługa hotelowa oraz rezydent Maciej.

Właściciele hotelu są posiadaczami winiarni, tłoczą własną oliwę z oliwek, są również producentami wódki winogronowej TSIPOURO. Wszelkie powyższe produkty są serwowane gościom hotelu. W ramach pobytu goście mogą zwiedzić winiarnie oraz tłoczarnie.

Obejrzyj bazę noclegową wideo

WYŻYWIENIE:

Śniadania, obiadokolacje są serwowane w formie bufetu. Śniadanie ma dania ciepłe ( jajecznica lub omlet, kiełbaski, ciasta francuskie itp.) Kolacja to bufet rodzinny tj. 2-3 dania do wyboru, sałatki, desery (ciasto, owoce). Napoje – oprócz wody – dodatkowo płatne.

 

CENA: 2825,00zł + 150 euro

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przejazd komfortowym autokarem turystycznym

Noclegi tranzytowe ( hotel *** )

Noclegi w Hotelu Tokalis oraz wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, klimatyzacja, korzystanie z basenu hotelowego, leżaki i parasole na plaży oraz wizyta w tłoczarni oliwy oraz rozlewni Tsipouro

Opieka rezydenta

Opłata klimatyczna

Ubezpieczenie (Signal Iduna KL i NNW)

Obowiązkowa składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera ewentualnych kosztów wstępu i wycieczek fakultatywnych i kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE organizowane przy zebraniu minimalnej grupy 30 osób chętnych.

ATENY wycieczka do Aten pozwala odkryć starożytną część Grecji. W programie zwiedzania: port Pireus, stadion Kalimarmaro (miejsce pierwszych Igrzysk Olimpijskich), Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Aeropag, z którego podziwiać można Ateny oraz Akropol. W trakcie wycieczki spacer po starożytnej Agorze greckiej i rzymskiej, gdzie dawniej odbywały się targi, oraz po najstarszej dzielnicy Plaka. Zwiedzanie Parlamentu, gdzie znajduje się słynny Pomnik Nieznanego Żołnierza. Na koniec zobaczymy uroczystą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Leonidasa.

Cena : 75 EUR/ osoba + 20 EUR wstęp na Akropol

 

METEORY klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.

Cena : 55 EUR/ osoba + 3 EUR wstęp do jednego z klasztorów

 

SKIATHOS jednodniowy rejs po zatoce Pagasytyjskiej i otwartym morzu Egejskim. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć półwysep Pilion oraz wspaniałą wyspę Skiathos. Podczas rejsu chętni będą mogli wykąpać się w krystalicznych wodach przy jednej z najpiękniejszych plaż Europy- Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy- miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugenwille i kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W drodze powrotnej Kapitan statku dla dopełnienia wrażeń zaprosi do wspólnej zabawy na Metaxa Party.

Cena : 75 EUR/ osoba

 

WIECZÓR GRECKI wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby zachwyci Państwa z pewnością. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi Państwa do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci. Wieczór grecki zorganizowany w Atenach lub w hotelu.

Cena : 55 EUR/ osoba

 

Ceny wstępów w sezonie 2024 mogą ulec zmianie.

PROGRAM RAMOWY:

18 sierpień 2024r  wyjazd w godzinach nocnych z 17 na 18 sierpnia z Trzebnicy,. przejazd na nocleg tranzytowy ( z 18 na 19.08.2024 ), obiadokolacja.

19 sierpień 2024r. śniadanie, dojazd do hotelu w Grecji, obiadokolacja, spotkanie organizacyjne ( m.in. zebranie chętnych na wycieczki

fakultatywne)

19 – 27 sierpień 2024r.  wypoczynek, wycieczki fakultatywne, śniadania, obiadokolacje

27 sierpień 2024r. po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, nocleg tranzytowy ( z 27 na 28.08.2024 ), obiadokolacja

28 sierpień 2024r. po śniadaniu wyjazd do Polski

29 sierpień 2024r. przyjazd w godzinach porannych do Trzebnicy

REZERWACJA:

Rezerwacja miejsca: biuro@ekspresbus.pl

Informacje dodatkowe: Krzysztof Dziób, tel. +48 664 016 439

Przy rezerwacji wymagana wpłata zaliczki 20% na podstawie podpisanej umowy.

 

Wyjazd odbędzie się przy zebraniu grupy min. 45 osób.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz Grecja – bezpieczne wakacje

 

Wyjazd organizowany przez biuro turystyczne Ekspres Bus Krzysztof Borodycz Trzebnica.

Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Dolnośląskiego nr 751/12/2018

 

Riwiera Tesalska
Grecja Nea Anchialos
18-29.08.2024 (12 dni )
  • Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
  • Transport: Autokar
  • Cena za osobę:

    2 825 zł

  • Dopłata w obcej walucie

    +150€

Formularz listy rezerwowej

Administratorem danych osobowych przekazywanych przez państwa za pomocą niniejszego formularza kontaktowego jest EKSPRES BUS Krzysztof Borodycz, ul. św. Jadwigi 1 f, 55-100 Trzebnica. Celem przetwarzania tych danych jest przygotowanie na państwa życzenie oferty dotyczącej usług przewozowych i turystycznych realizowanych przez administratora, wyjaśnianie państwa wątpliwości w tym zakresie, przyjmowanie reklamacji oraz państwa uwag co do funkcjonowania firmy ekspres bus, a także komunikowania się w innych sprawach związanych z działalnością naszego przedsiębiorstwa. przysługują państwu wszelkie prawa osób, których dane osobowe dotyczą, w szczególności prawo do usunięcia danych i ich sprostowania. szczegółową, wymaganą przepisami prawa informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych znajdziecie państwo w polityce prywatności i cookies oraz w dziale dane osobowe.

Pozostałe oferty